26 czerwca 2007
Kasa na Chotomowską po raz drugi!

Choć inwestycje to absolutny priorytet, to potrzeby w tym zakresie zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe Powiatu Legionowskiego. Jest jednak na to rada: dofinansowanie z zewnątrz!

Okazuje się, że „dla chcącego nic trudnego”. Działając zgodnie z tą zasadą Powiat Legionowski pozyskuje środki zewnętrzne na kolejne zadania. Przypomnijmy, że dostaliśmy już w tym roku 2,7 mln złotych z budżetu państwa (rezerwa subwencji ogólnej m.in. na inwestycje na drogach publicznych powiatowych rozpoczęte przed 1 stycznia 1999 r.) na dokończenie przebudowy drogi powiatowej Nr 1820W, czyli ulicy biegnącej od ul. Modlińskiej w Jabłonnie, przez Chotomów, Olszewnicę, aż do drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Kałuszyn w gminie Wieliszew. Dodatkowo przebudowane ma być skrzyżowanie ulic Partyzantów i Piusa XI w Chotomowie. Kwota niebagatelna, ale nie spoczęliśmy na laurach i 25 czerwca 2007 r. starania o dalsze środki zostały nagrodzone. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął w tym dniu listy projektów w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. Wiadomo już, że Powiat Legionowski uzyskał w ramach komponentu A: Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie w kwocie 1.000.000,- zł na zadanie inwestycyjne pod nazwą: Przebudowa i modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 1820W Chotomów – Jabłonna. Podsumowując – do jednej inwestycji pozyskaliśmy już blisko 4 miliony złotych, zaś w tym roku przebudowanych w jej ramach zostanie około 6 kilometrów drogi i wspomniane wyżej skrzyżowanie w Chotomowie.

Oczywiście budowa dróg, choć niezwykle ważna, to nie jedyne przedsięwzięcie inwestycyjne powiatu. 25 czerwca br. Sejmik Województwa Mazowieckiego zatwierdził również dofinansowanie dla Powiatu Legionowskiego na następujące zadania:
1. z komponentu B: Mazowiecki Instrument Wsparcia Modernizacji Placówek Oświatowych,
kwotę 41.250,- zł na wyposażenie sali sportowo-widowiskowej przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku,
2. z komponentu D: Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Infrastruktury Sportowej
kwotę 30.000,- zł na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku.

Jest się z czego cieszyć, bo pieniądze z zewnątrz w znaczący sposób odciążają budżet powiatu i pozwalają wykonać więcej, niż można by było jedynie ze środków własnych powiatu.