28 maja 2012
Bezpiecznie nad wodą z Kapitanem Wyderką

Na dworze coraz cieplej i zanim się spostrzeżemy znów nastaną wakacje. Zanim wyruszymy na upragniony letni wypoczynek warto przypomnieć sobie kilka niezbędnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. O własnym bezpieczeństwie pamiętać trzeba w każdej chwili – na drodze, w górach, w lesie no i oczywiście nad wodą…

W tym roku funkcjonariusze komisariatu rzecznego z pomocą Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Legionowie, szczególnie starają się aby nad wodą było tylko przyjemnie i wesoło. Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków stworzono nowatorski model tablicy informacyjnej umieszczanej na plażach Jeziora Zegrzyńskiego. Jej zadaniem będzie przyciągnąć wzrok wypoczywających, aby zaznajomili się oni z najważniejszymi punktami prawidłowych postaw nad wodą. Niezwykle ważne Regulaminy Kąpielisk są niestety ignorowane przez plażowiczów. Duża ilość spisanych suchych informacji odstrasza chętnego słońca i wody amatora letniego wypoczynku. Kolorowe ilustracje mają to zmienić. W dziesięciu punktach zawarte są najważniejsze zasady, których przestrzeganie może uchronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Instrukcja udzielania pierwszej pomocy

Zapraszamy również do odwiedzania strony rzeczny.policja.waw.pl, gdzie tuż przed wakacjami rozpocznie się cykl artykułów szczegółowo opisujący poszczególne ilustracje i związane z nimi zachowania.

Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni się do czerpania większej przyjemności z letniego wypoczynku nad wodą poprzez podniesienie poziomu jego bezpieczeństwa.