25 czerwca 2007
Samorządowe kopanie
W ubiegły piątek (22.06.) na Stadionie Miejskim w Legionowie odbył się samorządowy turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Legionowskiego.

Powiat Legionowski kontra Serock

Wymarzona dla piłkarzy pogoda i wszechobecny duch rywalizacji sportowej sprawiły, że turniej okazał się świetną zabawą. Udział wzięło w nim siedem samorządowych drużyn. Oprócz ekipy gospodarzy, czyli Powiatu Legionowskiego, w szranki stanęli piłkarze Powiatu Wołomińskiego, Miasta Nasielsk, Miasta Legionowo, Gminy Jabłonna, Gminy Nieporęt i Miasta i Gminy Serock.

Zwycięski karny Nieporętu

Rozgrywki trwały przez kilka godzin. Za najbardziej emocjonujący mecz turnieju uznać można walkę drużyny Powiatu Legionowskiego z Nieporętem o 3. miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 1, po czym nastąpiły rzuty karne. Tutaj walka była również zacięta. Dopiero w siódmej kolejce karnych udało się rozstrzygnąć spotkanie na korzyść drużyny Gminy Nieporęt.

Reprezentacja Nasielska - Mistrz w rozgrywkach o Puchar Starosty Legionowskiego

W finale zagrały zespoły Nasielska i Serocka. Tu gra była równie emocjonująca, a poziom meczu niezwykle wysoki. Po ciężkich zmaganiach Nasielsk wygrał 2 : 0 i został Mistrzem Turnieju.

Wicemistrz rozgrywek - reprezentacja Serocka

Foto
Laur dla najbardziej bramkostrzelnego zawodnika rozgrywek zdobył Rafał Załoga z Nasielska
W piątkowym piłkarskim współzawodnictwie wyróżnienia otrzymali również najbardziej bramkostrzelny zawodnik – ten tytuł zdobył Rafał Załoga z Nasielska oraz najlepszy bramkarz – na to wyróżnienie zasłużył Michał Banasik, goalkeeper drużyny Powiatu Legionowskiego.

Foto
Najlepszy bramkarz turnieju Michał Banasik, który jak lew bronił bramki gospodarzy
Drużyna gospodarzy wykazała się dżentelmenerią, pozwalając wygrać gościom i zajmując 4. miejsce w klasyfikacji, a więc tuż za podium. Warto dodać, że piłkarze reprezentujący nasz powiat nie przegrali żadnego z trzech rozegranych spotkań.

Kolejność drużyn po wszystkich rozgrywkach była następująca:
1 miejsce – Nasielsk
2 miejsce – Serock
3 miejsce – Nieporęt
4 miejsce – Powiat Legionowski
5 miejsce – Legionowo
6 miejsce – Jabłonna
7 miejsce – Powiat Wołomiński.

Gospodarze turnieju - drużyna Powiatu Legionowskiego

Laureaci III miejsca - drużyna Nieporętu