20 czerwca 2007
Żeglarskie zmagania w Ryni
W ubiegły piątek i sobotę (15 – 16.06) w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Ryni odbyły się doroczne regaty, organizowane przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne.

Foto
Uczestników powitał prezes WPG Ryszard Brzozowski (z prawej) wraz z patronem - Wojewodą Mazowieckim Jackiem Sasinem (z lewej)

Impreza odbyła się już po raz jedenasty, ma więc ustaloną renomę i tradycję. Patronat nad nią objął Wojewoda Mazowiecki, który wspólnie z organizatorami uroczyście rozpoczął zawody. Także Starosta Legionowski ufundował puchar dla zwycięzcy w kategorii Instytutów i Uczelni, który powędrował w ręce żeglarzy z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

Foto
W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba drużyn

Tegoroczna edycja regat była wyjątkowa pod względem liczby uczestniczących drużyn, które przyjechały z całej Polski – było ich aż 72, o około 20 więcej niż w latach ubiegłych.

Foto
Na uroczystości rozpoczęcia nie zabrakło reprezentacji samorządów naszego powiatu. Na zdjęciu: Roman Smogorzewski - Prezydent Legionowa i Jan Grabiec - Starosta Legionowski
Pierwszy dzień żeglarskich zmagań był bardzo intensywny. Startujące drużyny brały udział w czterech biegach, przy czym piękne słońce i temperatura (zarówno powietrza, jak i emocji sportowych) nie szły niestety w parze z wiatrem – niezbędnym, jak wiadomo, do napędzania łodzi żaglowych. Taka pogoda wymogła na sternikach wspięcie się na szczyty umiejętności.
Najlepsi tego dnia byli żeglarze z TUP S.A. – I miejsce, Urzędu Gminy Jabłonna – II miejsce i Mostostal Warszawa S.A. – III miejsce.

W drugim dniu zawodów odbył się jeden bieg, a na podium stanęły drużyny: Ministerstwa Obrony Narodowej – I miejsce, Urzędu Gminy Nieporęt – II miejsce oraz Hydrobudowy-6 – III miejsce.

Drużyna Powiatu Legionowskiego uplasowała się na 21. miejscu ex aequo z żeglarską ekipą z BPRW S.A. w pierwszym dniu regat, natomiast w sobotę byliśmy na miejscu 11. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą sportową zabawę.

Foto
Żeglarze wyruszają na linię startu