17 sierpnia 2004
Obchody 84 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia zarówno gmina Wieliszew jak i Nieporęt zorganizowały uroczystości rocznicowe jednej z największych batalii w historii ludzkości, a mianowicie Bitwy Warszawskiej. Gdyby nie " Cud nad Wisłą " Europę zalałaby bolszewicka propaganda, która wpłynęłaby na zakłócenie równowagi sił na kontynencie.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 16.00 w Olszewnicy Starej. Po oficjalnych przemówieniacha Wójta Gminy Wieliszew - Edwarda Trojanowskiego oraz senatora RP - Andrzeja Jana Wielowieyskiego złożono kwiaty pod pomnikiem niepodległości. Podczas obchodów przyznano również honorowy awans. Na stopień porucznika mianowano Wójta Trojanowskiego. Uroczystości w Wieliszewie zakończyła krótka prezentacja teatralna wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszewnicy Starej. W Nieporęcie z kolei uroczystości rozpoczęły się o godzinie 18.00 w parafii Niepokalanego Poczęcia. Dalsza część obchodów odbyła się pobliskiej Wólce Radzymińskiej gdzie zorganizowano apel poległych. Zwieńczeniem dnia było złożenie kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza w Nieporęcie. Obecna sytuacja geopolityczna w znaczącej mierze jest wynikiem wydarzeń mających miejsce w 1918 roku. Dziś możemy być dumni, że historia Polski, często brukana krwią i poświęceniem została ukształtowana w takim kierunku, że jesteśmy wolnym i niepodległym krajem.