18 sierpnia 2004
Miejskie kązpielisko w Serocku znów otwarte.

Wszyscy mieszkańcy malowniczo położonej Gminy Serock z utęsknieniem czekali na otwarcie jednej z najładniejszych i najczęściej odwiedzanych plaż Zalewu Zegrzyńskiego. Po niespełna miesięcznej prerwie Powiatowy Inspektor Sanitarny dopuścił je do użytkowania.

Plaża miejska w Serocku została zamknięta na początku lipca br. wobec kilkukrotnego przekroczenia norm sanitarnych. Wysokie skażenie bakterii coli oraz paciorkowców wykluczyło możliwość kąpieli mieszkańcom Gminy i przyjeżdżającym do Serocka turystom. Nareszcie jednak Powiatowy Inspektor Sanitarny po dokładnej analizie biologicznej akwenu ponownie otworzył jedno z najładniejszych i i najlepiej wyposażonych kąpielisk położonych nad Zalewem Zegrzyńskim. Wakacje dobiegają powoli końca jednak temperatury nadal zachęcają do kąpieli. Wszystkich zachęcamy do odwiedzania i wypoczynku nad urokliwymi wodami akwenu.