30 października 2007
Jak grzyby po deszczu

Obiekty sportowe rosną w naszym powiecie jak grzyby po deszczu. Całkiem niedawno w powiecie legionowskim świętowaliśmy oddanie trzech nowych obiektów sportowych - hali sportowej w Serocku przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, kolejnej przy Publicznym Gimnazjum w Jabłonnie oraz boiska ze sztuczną murawą na legionowskim stadionie. Okazuje się, że to nie koniec inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym powiecie.

Boisko w Stanisławowie I będzie gotowe w najbliższych dniach

Nie tylko Powiat, gmina Jabłonna czy Legionowo inwestują w budowę obiektów sportowych. Również w gminie Nieporęt niemało dzieje się w tym zakresie. Niebawem zakończone zostaną prace przy budowie boiska przy gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, które gmina wybuduje nakładem 604 tysięcy złotych. Wymiary płyty to 68 m x 44 m, a jej nawierzchnię stanowić będzie sztuczna trawa. Wytyczone zostanie boisko do piłki nożnej oraz dwa boiska do piłki ręcznej, jedno do tenisa oraz jedno do siatkówki. Na dwóch półboiskach będzie miejsce do gry w koszykówkę. Niedawno rozpoczęły się również prace przy budowie sali sportowej przy szkole podstawowej w Józefowie. Sala dobudowana zostanie do ściany szczytowej istniejącego budynku. W łączniku zaplanowane są dwa pomieszczenia dydaktyczne, świetlica, zaplecze dla trenerów (pokój, wc) oraz magazyn sprzętu sportowego, przebieralnie i sanitariaty, sąsiadujące bezpośrednio z salą. Dodatkowa powierzchnia dydaktyczna usprawni organizację procesu nauczania w rozwijającej się placówce.

W tym miejscu powstanie sala sportowa

Sama sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię ok. 650 m2. Wytyczone zostaną boiska do siatkówki, do koszykówki oraz do „małej” piłki ręcznej. Wykonawca zamontuje też podstawowe wyposażenie sportowe m.in. drabinki na ścianie, drabinki sznurowe, tablice do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz kotarę, dzięki której podzieloną powierzchnię można będzie wykorzystywać niezależnie w trakcie zajęć. Zadbano o przystosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Od strony dziedzińca szkolnego do sali prowadzić będzie pochylnia.

A tu zbudowany zostanie łącznik pomiędzy salą a szkołą

Koszt inwestycji wyceniono na 3,6 mln zł. Gmina Nieporęt planuje wystąpienie o pomoc finansową z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku, dofinansowanie może wynieść nawet 85% kosztów przedsięwzięcia.

Źdródło: www.nieporet.pl