29 października 2007
Skrzyżowanie po liftingu

Dziś w samo południe rozpoczął się odbiór przebudowanego skrzyżowania ulic Paryzantów i Piusa XI w Chotomowie.

Prace zostały odebrane komisyjnie

Prace przy modernizacji skrzyżowania dwóch głównych ulic w tej miejscowości, będących jednocześnie drogami powiatowymi, rozpoczęły się w sierpniu. Dziś jakość wykonania prac budowlanych oceniała komisja wydelegowana przez inwestora, czyli Powiat Legionowski. W odbiorze wzięli również udział przedstawiciele Gminy Jabłonna, która dofinansowała inwestycję.

Foto
Klienci poczty i pobliskich punktów usługowych nie będą już mieć problemów z parkowaniem

Skrzyżowanie zmieniło całkowicie swoje oblicze. Dotąd - ze względu na układ dróg i zakręt - bardzo niebezpieczne, zostało przekształcone w rondo. Przy okazji prac modernizacyjnych ułożono nową nawierzchnię chodników, powiększono zatokę autobusową, dobudowano miejsca parkingowe, których brakowało - szczególnie klientom pobliskiej poczty.

Foto
Przy nowym układzie skrzyżowania ruch odbywa się płynniej

Skrzyżowanie zostało doświetlone

Skrzyżowanie zostało doświetlone, a co najważniejsze wybudowano system odwodnienia. Do historii więc przejdzie wielka kałuża tworząca się po każdym większym deszczu na przeciwko Domu Strażaka. Dzięki przebudowie zwiększyło się też bezpieczeństwo użytkowników dróg: zmotoryzowanym łatwiej włączyć się do ruchu, który dzięki temu odbywa się bardziej płynnie, zaś piesi zyskali przejścia z tzw. „azylami dla pieszych”. Na odcinku ul. Partyzantów w okolicach Domu Strażaka zamontowano dodatkowo barierki, oddzielające chodnik od rowu odwadniającego.

Modernizacja skrzyżowania ulic Partyzantów i Piusa XI jest częścią większego zadania - przebudowy drogi powiatowej 1820W, które również ma zostać zakończone jeszcze w bieżącym roku, w pierwszej połowie listopada.

Foto
Bezpieczeństwo pieszych zwiększają barierki ustawione na ul. Partyzantów