5 czerwca 2007
Powiat na Dniach Legionowa

Po raz pierwszy w historii Starosta Legionowski współfinansował oraz współorganizował święto stolicy powiatu.

Tegoroczna impreza obfitowała w atrakcje, z występami głównych gwiazd, czyli Roberta Janowskiego oraz Maryli Rodowicz. Miejski Ośrodek Kultury, główny organizator Dni Legionowa, zadbał m.in. o gry i zabawy rodzinne, pokazy kaskaderskie czy dyskotekę z karaoke.

Powiat zapewnił Bezpłatny Program Mammograficzny, adresowany do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie wykonały badania mammograficznego. Odbyły się także: prelekcja na temat profilaktyki nowotworowej oraz debata ze starostą o Planie Rozwoju Lokalnego.

Nie zabrakło uroczystego wręczenia nagrody w konkursie na logo powiatu. Aparat fotograficzny z rąk starosty Jana Grabca odebrała legionowianka Ewelina Chaber. Nie udało się, niestety, dojechać po odbiór nagrody autorowi zwycięskiego hasła promującego powiat, panu Krzysztofowi Rozmiarkowi z Puszczykowa w Wielkopolsce. Starosta Legionowski ufundował także główną nagrodę w turnieju rodzinnym – kuchenkę mikrofalową.

W sobotę i niedzielę na Stadionie Miejskim można było odwiedzić stoisko informacyjne Powiatu Legionowskiego.

Na pewno warto było do nas zajrzeć, aby zasięgnąć fachowej porady w sprawach objętych kompetencjami powiatowego urzędu, np.: pozwoleń na budowę, rejestracji pojazdów, przyjmowania wniosków paszportowych.
Chętni otrzymali komplet informacji o powiatowym programie profilaktyki nowotworowej i zaopatrzyli się w najnowszy numer naszego Kuriera.

Nie zabrakło osób, które zechciały ocenić jakość obsługi klienta w starostwie, wypełniając specjalną ankietę.
Mieszkańcy mogli również porozmawiać z radnymi powiatowymi, którzy przez dwa dni pełnili dyżury na stadionie.

Nie zapomnieliśmy, że taka impreza to przede wszystkim relaks i zabawa dla całych rodzin. Dla milusińskich zorganizowaliśmy kącik rysunkowy pod hasłem „Rysuj ze starostwem”, który na legionowskim stadionie cieszył się przez dwa dni niesłabnącą popularnością. Każdy młody człowiek, który potrafił utrzymać kredkę w dłoni, mógł stworzyć u nas swoje arcydzieło, w zamian za co otrzymywał sympatyczne upominki: maskotkę, firmowy daszek, zakładkę do książki, balonik. Pierwsi odważni, którzy w sobotę zainaugurowali nasz rysunkowy maraton, otrzymali dodatkowo książeczki z wierszami Anny Kaca. Pokłosie weekendowej twórczości najmłodszych to blisko 300 pięknych rysunków.

"Domek" Powiatu Legionowskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Nie ujmując w niczym naszym sąsiadom bez przesady można stwierdzić, że był chyba najpopularniejszym ze stoisk na bocznym boisku stadionu miejskiego.

Dni Legionowa to nie ostatnia impreza w tym roku, na którą zapraszamy mieszkańców. Jeszcze w czerwcu będziemy do Państwa dyspozycji w Wieliszewie (9 czerwca) i Nieporęcie (16 czerwca).

Galeria fotograficzna