5 czerwca 2007
Na ukraińską nutę...
W dniach 1-4 czerwca na terenie Powiatu Legionowskiego przebywała sześcioosobowa delegacja ukraińskiego rejonu Brovary.

Delegacja w ratuszu miejskim w Serocku
Z inicjatywą nawiązania partnerskich stosunków pomiędzy Powiatem Legionowskim a Brovarską Rejonową Radą wyszła ambasada Ukrainy, która zorganizowała w zeszłym roku wizytę polskiej delegacji w Brovarach. Na zaproszenie Starosty, goście zza wschodniej granicy postanowili przyjechać z rewizytą na początku czerwca. W skład delegacji weszły następujące osoby:

1. DIDENKO MYKOLA – Przewodniczący Browarskiej Rejonowej administracji Państwowej
2. DIDENKO LIUBOV – pracownik Browarskiej Rejonowej administracji Państwowej
3. LOSHCHYKHIN OLEKSANDR – radny Browarskiej Rady rejonowej
4. BABYCH PETRO - radny Browarskiej Rady rejonowej
5. GOSH IRYNA – radna Browarskiej Rady rejonowej
6. BOCHKAROV ANATOLIY – burmistrz gminy Wełyka Dymerka

Spotkanie z pracownikami Starostwa i UM w Legionowie
Podczas tak krótkiej wizyty delegacja uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami biznesu, Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Panem Sylwestrem Sokolnickim, pracownikami Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Legionowo, którzy zapoznali gości ze sposobem funkcjonowania administracji miejskiej oraz powiatowej. W wolnych chwilach delegacja miała okazję zwiedzić piękną warszawską Starówkę oraz zrobić zakupy w jednym z większych centrów handlowych stolicy. Przed wyjazdem strona ukraińska zaproponowała Staroście złożenie roboczej wizyty roboczej w Brovarach, podczas której nastąpiłoby formalne podpisanie porozumienia pomiędzy oboma samorządami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że początkowo współpraca przebiegać będzie na płaszczyznie wymiany młodzieży. Z czasem planowane jest jej rozszerzenie o współpracę ekonomiczną ze względu na fakt wysokiej dynamiki rozwoju Brovarów.