12 sierpnia 2004
Wystartowali

Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego zainaugurował swoją działalność. Zgromadzenie wybrało przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.

Związek, mający swoją siedzibę w Starostwie Powiatowym, wspóltworzy 6 gmin: Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Radzymin, Serock i Wieliszew. Jego zadaniem są wspólne działania prowadzące do rozwoju terenów jeziora zegrzyńskiego.
10 sierpnia w Legionowie odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku, na którym doszło do wyboru władz. Przewodniczącym Zgromadzenia został Andrzej Kula z Nieporętu. Dwóch wiceprzewodniczących to: Józef Borzewski z Wieliszewa i Sławomir Osiwała z Serocka. Kolejne posiedzenie, na którym wybrany zostanie zarząd uregulowane zostaną kwestie składek członkowskich, odbędzie się w połowie września w Nieporęcie.