25 października 2007
Ruszyły prace na wiadukcie

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w Legionowie.

Inwestycja warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest częścią modernizacji drogi krajowej Nr 61. W ubiegłym roku ruszyła budowa obwodnicy Jabłonny, a teraz GDDKiA przystąpiła do realizacji kolejnego etapu robót, jakim jest modernizacja drogi na terenie miasta Legionowo.

Przebudowa przejścia drogi przez miasto ma odbywać się w trzech etapach:
I - przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi
II - od granicy Jabłonny do ul. Jagiellońskiej
III - od ul. Strużańskiej do ul. Nowodworskiej w Michałowie Reginowie.

Na jesieni przyszłego roku ten widok będzie już historią

Rozpoczęty właśnie I etap modernizacji krajowej 61 obejmuje odcinek drogi krajowej nr 61 od km 19+515 do km 20+390 wraz z wiaduktem. Przebudowa polega na dobudowie drugiej jezdni i związanych z tym przesunięć istniejących chodników i dróg dojazdowych, a także dobudowie ścieżki rowerowej.
Nad torami PKP wykonane zostaną dwa nowe wiadukty (o długości 2 x 180 m).
W związku z przebudową układu drogowego nastąpi przebudowa kolidujących instalacji teletechnicznych, elektroenergetycznych i sanitarnych, a także przebudowa oświetlenia i układu odwodnienia (włącznie z budową zbiornika retencyjnego).

Przewidywany termin wykonania I etapu robót to październik 2009 r.