22 października 2007
Boisko ochrzczone

Niedzielne popołudnie, choć słoneczne, trudno byłoby uznać za ciepłe. Nie przeszkodziło to jednak reprezentacjom piłkarskim starostwa i urzędu miejskiego w Legionowie rozegrać meczu, który zainaugurował użytkowanie nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na legionowskim stadionie.

Chłodny dzień, ale emocje sportowe gorące...

Choć temperatura powietrza nie przekraczała 5 st. Celsjusza, atmosfera sportowego pojedynku była gorąca. 20 mężczyzn, pracowników starostwa i legionowskiego ratusza, z zapałem testowało nowiutką nawierzchnię boiska. Ta ostatnia zniosła to dobrze, nie doznając uszczerbku. Tym samym boisko zostało niejako ochrzczone w boju. Wynik meczu: 3 : 1 dla reprezentacji Miasta Legionowo.

Piłkarze ze starostwa nie oddali wygranej łatwo

Nowe boisko zostało wybudowane ze środków Miasta Legionowo za ponad 1,3 miliona złotych.

Drużyna starostwa

Mecz piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo był częścią obchodów Dnia Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Legionowa ks. płk. Jana Mrugacza, które rozpoczęły się już o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, po której nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy ulicy imienia ks. Mrugacza. Kolejnym punktem obchodów był bieg pamięci, a następnie uroczystość przeniosła się na stadion miejski, gdzie otwarto boisko, odbyły się konkursy piłkarskie dla dzieci i młodzieży oraz wernisaż wystawy poświęconej Honorowemu Obywatelowi Miasta Legionowo.