30 lipca 2007
Dawid Szulich mistrzem Polski!
Na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy w Szczecienie reprezentant legionowskiego "Delfina" nie miał sobie równych na 100 metrów klasycznym.

Impreza dla 17-18 letnicvh zawodników odbyła się w dniach 25-27 lipca.
Były to kolejne ważne zawody dla naszego zawodnika w tak krótkim czasie, tuż po powrocie polskiej ekipy z Mistrzostw Europy w Antwerpii. Były to przełomowe mistrzostwa dla Dawida i dla mnie jako jego trenera.

Dla Dawida były to najlepsze Mistrzostwa Polski w dotychczasowej karierze sportowej. Zdobył po raz pierwszy na jednych mistrzostwach 3 medale w tym 1 złoty i 2 srebrne.
Pierwszy srebrny medal zdobył na 50m stylem klasycznym z czasem 0:30,25 (25.07.2007). Drugi
srebrny medal wywalczył na 200m stylem klasycznym z czasem 2:21,28 (26.07.2007). Tytuł Mistrza Polski i złoty medal zdobył trzeciego dnia Mistrzostw na dystansie 100 m stylem klasycznym,ustanawiając nowy rekord życiowy 1:04,88. (27.07.2007).
Na ten dzień czekaliśmy z Dawidem 3 lata, bo właśnie w Szczecinie na Mistrzostwach Polski 14-latków ostatni raz Dawid stał na najwyższym podium, a ja miałem przyjemność dekorowania zawodników medalami i dyplomami Mistrzostw Polski. Po 3 latach, dekorowałem Dawida i jego konkurentów, a na koniec dekoracji zawodników złoty medal oraz czapkę kapitańską wręczył mi Przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Związku Pływackiego pan Jerzy Troszczyński ze Szczecina.

W klasyfikacji medalowej Województwo Mazowieckie zajęło 1 miejsce. W klasyfikacji medalowej klubów UKS Delfin Legionowo zajął 7 miejsce na 71 klubów. - Sezon letni zakończony, nareszcie wakacje - mówił zadowolony Dawid, ale ja już myślę o następnym sezonie.
Był to dobry rok dla UKS Delfin, ale na podsumowanie przyjdzie jeszcze pora tradycyjnie w pażdzierniku na