26 lipca 2007
Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie objęła patronatem realizację przedsięwzięcia nazwanego „Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości”, a tym samym przyłączyła się do wspierania rozwoju gospodarczego regionu.

Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości to nowe przedsięwzięcie Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz spółki Mazowiecki Serwis Gospodarczy. Jest to projekt kształtujący wizerunek Mazowsza jako regionu o wyjątkowym potencjale, promujący województwo w jego aspiracjach do rangi atrakcyjnego partnera biznesowego, otwartego na wielostronną współpracę, tworzącego klimat dla innowacyjności i przedsiębiorczości.

PPRP jest jednym z istotnych elementów działań administracji i organizacji społeczno-gospodarczych prowadzących do podniesienia poziomu spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej. Przyłącza się w niwelowanie różnic poziomu rozwoju gospodarczego, poziomu i warunków życia ludności aglomeracji, a pozostałymi obszarami województwa, zwłaszcza obszarami wiejskimi.

Program składa się z kilku elementów:
- Forum Gospodarcze Mazowsza- coroczne spotkania przedstawicieli największych firm z terenu Mazowsza, przedstawicieli samorządów i administracji, inwestorów i finansistów, ludzi nauki i kultury, a także gości zagranicznych.
- Informator Województwa Mazowieckiego – adresowany do inwestorów, instytucji publicznych i gospodarczych w kraju i za granicą, będący administracyjno – gospodarczą wizytówką Mazowsza.
- Mazowiecki Serwis Gospodarczy (MSG) – portal internetowy gwarantujący szybki dostęp do informacji gospodarczej o instytucjach i przedsiębiorstwach z terenu Mazowsza lub lokujących tu swoje interesy.
- Lider Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości – prestiżowa nagroda dla wybitnych osób i instytucji przyczyniających się do rozwoju gospodarczego Mazowsza.

Umowa Współpracy, jaka podpisana została między Izbą a MSG Sp. z o.o., obejmuje wzajemną promocję na stronach internetowych oraz uczestnictwo w spotkaniach, forach, targach, seminariach i innych imprezach organizowanych przez którąś ze stron.

Powiatowa Iza Gospodarcza, a przy tym i jej członkowie, staną się uczestnikami Forum Gospodarczego Mazowsze – Unia Europejska, dzięki bezpośredniemu przeniesieniu ze stron MSG na stronę Izby promocję swoich firm, jak również dostęp do większej ilości potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.