22 października 2004
Nowy Zarząd Powiatu

Dorota Sowińska–Kobelak nowym starostą. Rafał Kwiatkowski wicestarostą. To wynik wczorajszych decyzji rajców Rady Powiatu Legionowskiego.

Czwartkowa Sesja rozpoczęła się uroczystością wręczenia nagród naszym policjantom za zasługi w umacnianiu bezpieczeczeństwa i porządku publicznego. Do Legionowa zawitał minister Andrzej Śmietanko, który ze starostą Rafałem Kwiatkowskim uhonorował zasłużonych stróżów prawa.
Po ustaleniu porządku obrad (wcześniej jednego głosu zabrakło do wprowadzenia punktu o odwołaniu przewodniczącego rady), kilka godzin zajęły dyskusje o służbie zdrowia i zmianach w budżecie. Późnym popołudniem radni przystąpili do wyboru starosty (przypomnijmy, że poprzedni Zarząd Rada odwołała miesiąc temu). Zgłoszono 2 kandydatury – wiceprzewodniczącej Rady Olgi Muniak i wicestarosty Doroty Sowińskiej-Kobelak. W tajnym głosowaniu Rada poparła Dorotę Sowińską-Kobelak. Zaraz po wyborze Pani starosta zaproponowała nowy skład Zarządu. Na stanowisko wicestarosty wybrano Rafała Kwiatkowskiego. Członkami Zarządu zostali: Elżbieta Szkoda, Andrzej Kiljan i Zenon Durka.