18 października 2004
Na olimpijskim szlaku

Teleturniej propagujący wiedzę o igrzyskach olimpijskich rozpocznie się pod koniec października. W zmaganiach mogą wziąć udział uczniowie z naszego powiatu.

"Na olimpijskim szlaku. Od Aten do Aten" - to hasło tegorocznej edycji turnieju, współorganizowanego przez Stowarzyszenie Super Kibic - Mistrz Wiedzy Dżentelmen Sportowych Aren, Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Przez wiele lat zmagania transmitowała telewizja polska. Także w tym roku tvp przeprowadzi relację z finału imprezy. Wcześniej jednak przeprowadzone zostaną eliminacje.
W turnieju udział wziąć mogą wszyscy mieszkańcy powiatu. Do wyboru są 3 kategorie: szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne, formuła otwarta. Eliminacje w kategoriach gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne przeprowadzają placówki oświatowe. Eliminacje w formule otwartej przeprowadzi urząd marszałkowski.
Szczegółówe informacje dotyczące turnieju można uzyskać w szkołach oraz Referacie Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie.