16 lipca 2007
Chińska młodzież z wizytą w Serocku

W dniach od 16.07 do 22.07.2007 r. w Serocku przebywać będzie delegacja z Chińskiej Republiki Ludowej.

Podczas sześciodniowego pobytu, młodzież z Chin, wraz z opiekunami – przedstawicielami władz Cangzhou Costal – Port zwiedzą m.in. gminę Serock, Warszawę, Białowieżę i Hajnówek z urokami wsi polskiej, Pułtusk. Uczestniczyć też będą w spotkaniu z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. W tym samym czasie najzdolniejsi uczniowie gminnych gimnazjów wyjeżdżają do Chin, by zwiedzić ten piękny egzotyczny kraj, poznać ich kulturę, obyczaje, codzienne życie.
Wymiana młodzieży, to pierwszy etap współpracy między Chinami a Serockiem, owoc dwukrotnej wizyty przedstawicieli władz Cangzhou Costal – Port w Polsce.