13 lipca 2007
Ranking samorządów 2007
W dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita ukazał się ranking samorządów za ubiegły rok.

Ranking jest publikowany przez „Rz” co roku. Sposób, w jaki są wybierane najlepsze samorządy, został zatwierdzony przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele instytucji i środowisk współpracujących z samorządami.

W tegorocznej „złotej setce” samorządów nie zabrakło również jednostki z naszego powiatu. Na 14 miejscu wśród gmin miejskich i miejsko – wiejskich znalazło się Legionowo, które uzyskało 50,25 punktów. Warto dodać, że w kategorii gmin miejskich i miejsko – wiejskich Legionowo ma drugie miejsce na Mazowszu. Wyprzedza je jedynie Józefów, który w ogólnej klasyfikacji zajął 7 lokatę.

Poniżej zamieszczamy mapę, na której zaznaczono najlepsze samorządy rankingu, opublikowaną w Reczypospolitej. Czerwoną strzałką zaznaczyliśmy Legionowo.

Mapa najlepszych samorządów
Źródło: Rzeczpospolita