13 lipca 2007
Blisko, coraz bliżej...

Już niedługo rusza I etap największej w tym roku i chyba najbardziej oczekiwanej powiatowej inwestycji drogowej.

Przetarg na przebudowę odcinka drogi powiatowej Nr 1820W od cmentarza w Jabłonnie do ul. Modlińskiej oraz skrzyżowania ulic Partyzantów i Piusa XI w Chotomowie został już rozstrzygnięty:
- w części dotyczącej przebudowy ul. Chotomowskiej na odcinku od km 2+250 (miejsce zakończenia modernizacji poprzedniego odcinka) do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 630 wygrała oferta P.P.H.i O. „Polhild” sp. j. z Kobyłki za cenę 1.579.177,85 zł.
- w części dotyczącej przebudowy skrzyżowania ulic Partyzantów i Piusa XI w Chotomowie wygrała oferta PBDiM Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego za cenę 1.326.513,63 zł.
Umowy z wykonawcami zostaną podpisane 17 lipca br., zaś w ciągu następnych 5 dni nastąpi wprowadzenie na budowę.

Co to oznacza dla mieszkańców? W sierpniu rozpoczną się prace budowlane, które – zgodnie z terminami zapisanymi w umowach – powinny zostać wykonane do końca października br. Innymi słowy przed jesiennymi słotami zyskamy bezpieczniejsze skrzyżowanie i porządną nawierzchnię na całym odcinku drogi od centrum Chotomowa do ul. Modlińskiej w Jabłonnie.

Przetarg na pozostałą część robót nie został jeszcze ogłoszony, jako że nie jest jeszcze całkowicie gotowa dokumentacja techniczna tej części zadania.