25 listopada 2004
Szkockie doświadczenia

Wymiana nauczycieli i uczniów, współpraca samorządów i dzielenie się własnymi doświadczeniami to tematy polsko-szkockiego spotkania, które odbyło się w Powiatowym Zespole Szkół w Dębem.

Na spotkanie zorganizowane przez Fundację "Polska Droga", przybyli przedstawiciele samorządu, oświaty i organizacji pozarządowych. Powiat reprezentowali Starosta Dorota Sowińska-Kobelak, Mirosław Pachulski i Marcin Dembowski, nie zabrakło zastępcy prezydenta Legionowa Waldemara Cieplaka oraz dyrektora PZS w Dębem Andrzeja Siwca. Szkocką St. Colamba's school reprezentowali: dyrektor Michael Rainey i nauczyciele: Mhairi Johnston, Kevin Ahankly i Mark Farrel.
Goście z wysp zaprezentowali szkocki system oświaty oraz uczestniczyli w lekcji języka angielskiego. Starosta Dorota Sowińska-Kobelak podkreśliła, że to dopiero pierwsze spotkanie. W najbliższych tygodniach mają zostać wypracowane zasady ewentualnej współpracy obejmującej rozwój infrastuktury społecznej w szkole w Dębem.