16 listopada 2004
Stypednia Unijne

15 listopada br. Powiat Legionowski złożył do Urzędu Marszałkowskiego projekty na programy stypendialne dla uczniów i studentów zamieszkujących na terenie Powiatu.

Po opracowaniu projektów pracownik Referatu Promocji i Rozwoju Społecznego złożył w siedziebie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie przy ul. Skoczylasa 4 projekty o dofinansowanie pomocy stypendialnej dla uczniów i studentów z terenów wiejskich. W chwili obecnej Urząd Marszałkowski po zebraniu wszystkich projektów dokona ich analizy formalnej i rozdzieli środki finansowe poszczególnym Powiatom. Wstępnie do projektu zostało zakwalifikowanych 274 uczniów i 163 studentów. Ostateczna lista beneficjentów zostanie ogłoszona natychmiast po otrzymaniu odpowiedzi z Urzędu Marszałkowskiego w prasie lokalnej i na stronie internetowej Powiatu. W związku z powyższym informujemy, że od dnia 15 listopada można zbierać rachunki i faktury, za które z chwilą przyznania stypendium zostanie przyznana refundacja. Dla uczniów stypendia wypłacać będą poszczególne szkoły i to one poinformują stypendystów o otrzymaniu pomocy finansowej. Obsługę programu dla studentów będzie prowadził Powiat Legionowski.