3 września 2012
Jabłonowskie świętowanie

W minioną niedzielę w zabytkowym kompleksie parkowo-pałacowym w Jabłonnie mieszkańcy gminy Jabłonna mieli swoje święto. Na festynie z tej okazji nie mogło zabraknąć powiatowego stoiska.

Jak co roku odwiedziliśmy Święto Gminy Jabłonna z naszym stoiskiem promocyjno-informacyjnym. Nasza loteria, zwana też kołem gadżetów, cieszyła się wielką popularnością. Uczestnicy imprezy, zarówno dzieci, jak i dorośli, uformowali się w bardzo długą kolejkę, by zakręcić kołem i wygrać balonik, wiatraczek, słodkości, maskotkę, długopis czy też niespodziankę. Wśród niespodzianek zaś mieliśmy zarówno książki i albumy o powiecie, jak i piłki, frisby, kalkulatory czy bezprzewodowe myszki.

Koło gadżetów kolejny raz okazało się największą atrakcją imprezy

W tym roku w powiatowym stoisku można też było nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Ratowniczka medyczna uczyła chętnych zasad postępowania w takich sytuacjach, można też było przećwiczyć przywracanie poszkodowanemu oddechu na fantomie.

Najchętniej zasad udzielania pierwszej pomocy uczyli się najmłodsi

Razem z nami w Jabłonnie był również Kapitan Wyderka. Dzieci mogły zagrać z plenerową grę planszową z sympatycznym policjantem, przy okazji przypominając sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Tu też (oprócz koła gadżetów) można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. gry planszowe Kapitana Wyderki.

Kapitan Wyderka osobiście wręczał nagrody uczestnikom powiatowej gry planszowej

Pogoda dopisała, atrakcji było co niemiara, więc wszystkie warunki dobrej zabawy zostały spełnione. My już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z mieszkańcami gminy Jabłonna i oczywiście pozostałych gmin powiatu, w których wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy w tym roku.