3 września 2012
Światowid 2012

Powiat Legionowski objął patronatem tegoroczne Mistrzostwa Polski w Turystyce Motorowej i Nawigacji Samochodowej oraz Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych, które odbędą na terenie powiatu legionowskiego, szczególnie na terenie Wieliszewa i jego najbliższych okolic. Przewidziano również udział kierowców amatorów.

Foto

Światowid 2012, bo taką nazwę ma wspomniana impreza, składać się będzie z rundy nocnej (21.09) i dziennej (22.09) oraz prób sprawnościowych.
22 września w godz 12-15 fani motoryzacji mogą przyjść na teren hali sportowej w Wieliszewie i zobaczyć zmagania kierowców rajdowych.
Podczas imprezy zawodnicy zapoznają się z turystycznymi atrakcjami regionu, następnie przeprowadzone zostaną testy sprawdzające uzyskaną wiedzę. Zawodnicy Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski będą natomiast rywalizować w pokonywaniu zakodowanej trasy. W kategorii samochodów zabytkowych zostanie rozegrany oddzielnie Konkurs Elegancji.

Mieszkańcy naszego powiatu mogą też na własnej skórze doswiadczyć rywalizacji i wziąć udział w zawodach w kategorii open. Bedzie się on wiązał z przejazdem trasą nawigacyjną (ok. 15-20 km) oraz startu w próbie sprawności kierowania własnym pojazdem. Sprawnośc ta polega przede wszystkim nie na prędkości, ale na umiejętności czytania mapy, a także orientacji w terenie.
Dla chętnych Automobilklub Polski przeprowadzi szkolenie obejmujące zasady pokonywania elementów tras nawigacyjnych.

Próby sprawności kierowania pojazdem będą elementem wspólnym dla wszystkich konkurencji. Wszyscy zawodnicy rozwiążą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie imprezy odbędzie się próba sprawności kierowania samochodem o Puchar Wójta Wieliszewa, podczas której wyłoniony zostanie najlepszy kierowca.

Foto

Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 września 2012.

Formularz zgłoszeniowy: