26 marca 2012
"Powiatowa" Syrenka

W legionowskim ratuszu odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Konkurs odbywał się w tym roku już po raz trzydziesty piąty, ma więc już długoletnie tradycje. Biorą w nim udział dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa klasy 0 - 3, szkoła podstawowa klasy 4 - 6 i gimnazjaliści. W etapie powiatowym wzięli udział laureaci eliminacji gminnych.

Ich występy oceniało jury w składzie:
Jacek Banaszek - przewodniczący
Beata Walat-Starostecka
Elżbieta Frydrychowicz
Betina Dubiel
Anna Durka-Kupisiak

Wszystkie recytacje były wspaniałe, niektóre - mimo młodego wieku deklamatorów - bardzo interesujące aktorsko. Niewykluczone, że wśród uczestników znajdują się przyszłe gwiazdy polskich scen. Spośród 26. uczestników jury, nie mając łatwego zadania, wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii klasy 0-III - Filip Łabuś
w kategorii klasy IV - VI - Maurycy Wróbel
w kategorii gimnazjum - Joanna Powała.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.