26 marca 2012
Zagłosuj na naszych

„Polska gra” to piosenka stowarzyszenia SMS, która została zakwalifikowana do etapu finałowego w ogólnopolskim konkursie Moja Piosenka na EURO.

SMS jest nie tylko nazwą zespołu, który został stworzony na potrzeby nagrania piosenki konkursowej, ale przede wszystkim skrótem nazwy Stowarzyszenie Miłośników Skubianki. Działa w okolicach Serocka, a jego działania obejmują kilka obszarów. Przede wszystkim jest to praca z dziećmi z okolicznych miejscowości - projekty artystyczne i edukacyjne. Niedawno w Ośrodku Kultury w Serocku miała miejsce premiera ich widowiska "Warszawa da się lubić" z piosenkami, felietonami, monologami i malarstwem, związanymi z Warszawą. Wcześniej widzieliśmy ich w różnych gminnych eventach. W programach występują w trzypokoleniowym składzie, świetnie się wzajemnie uzupełniając. Wszyscy są mocno zaangażowani, ale najbardziej widać to w przypadku dzieci – w ich radości z twórczego działania i pozytywnym rozwoju. Poza działaniami artystycznymi realizują projekty służące: integracji z osobami niepełnosprawnymi (współpraca z Ośrodkiem w Laskach), ekologii i popularyzacji regionu, którego są świetną wizytówką już teraz .Najważniejsze jest dla nich to, że wszyscy bez względu na wiek i sytuację życiową realizują wspólną pasję. Przynosi im to wiele satysfakcji, radości i jest źródłem znakomitej zabawy. Każdy daje z siebie to, co najlepsze, ale i czerpie pozytywną energię, by wykorzystać ją w codziennym życiu, by dawać ją innym. Wciąż szukają nowych form działania, są otwarci na społeczne i artystyczne wyzwania. Reagują szybko, spontanicznie i profesjonalnie. Do realizacji swych pomysłów angażują wciąż nowe osoby, które służą im z radością swymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem.

Trójka wykonawców piosenki „Polska gra”, zawodowo zajmuje się innymi zagadnieniami, a muzyka czy pisanie tekstów jest ich ważnym i lubianym hobby. Joanna Folwarska (leaderka SMS) i Beata Bieniek związane są ze Stowarzyszeniem Miłośników Skubianki, Krzysztof Wilusz jest, jak mówią, ich dobrym duchem i kolegą z sąsiedniej miejscowości Dosin.

Joanna Folwarska ma wiele zainteresowań, a oprócz działalności w SMS ważne miejsce zajmuje w jej życiu kultura i sztuka rosyjska. Świetnie zresztą łączy pasję sceniczną z propagowaniem rosyjskich utworów, śpiewając z dużym sukcesem piosenki z repertuaru Ałły Pugaczowej. W 2011 roku koncertowała m.in. na Festiwalu Teatralnym Re-kreacje: Rosja w Krakowie i VI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dialog Wrocław, gdzie jej charakterystyczny strój, głos i interpretacja spotkały się z dużym uznaniem publiczności. Serocka publiczność też podziwiała ją w tej znakomitej roli.

Drugi żeński wokal - Beata Bieniek - jest miłośniczką dalekich podróży, teatru i dobrej muzyki. Ostatnio coraz więcej czasu pochłania jej nowa pasja – pisanie, np. fraszek. Pisze również na potrzeby Stowarzyszenia. Jest autorką tekstu konkursowej piosenki "Polska gra" oraz hymnu SMS.

Krzysztof Wilusz z muzyką związany jest od wielu lat nie tylko jako wykonawca czy słuchacz, ale także kompozytor i aranżer piosenek dla dzieci. Współpracuje z Ośrodkami Kultury w Serocku, Jabłonnie i Chotomowie.

EURO 2012 to impreza dużej rangi, po raz pierwszy organizowana w Polsce. Zgodnie z duchem konkursu chcieli się do tych dobrych emocji, poprzez żywą wesoła muzykę i odpowiedni tekst, przyłączyć. Zależało im, żeby podkreślić sportowe zasady i to co jest w sporcie i futbolu najpiękniejsze, a coraz częściej odsuwane na drugi plan - czystą, dobrą grę. Ich piosenka "Polska gra", walczy o zwycięstwo kategorii : interpretacja piosenki. Można jej wysłuchać na stronie konkursowej www.piosenkanaeuro.pl

Jeśli spodoba się Państwu interpretacja utworu w wykonaniu zespołu SMS zachęcamy do wysłania smsa o treści c.04 na nr. 72 466. Koszt wysłania wiadomości to 2,46 zł z VAT.