15 października 2012
Kolejne starty Dawida
Na zawodach z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu, które odbyły się w Suwałkach Dawid Szulich po raz kolejny zaprezentował doskonałą formę.

Na pływalni Aquapark OSiR w Suwałkach wystartowało 128 zawodników z 32 klubów z całej Polski. UKS „Delfin” Legionowo reprezentował Dawid Szulich, startując w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym.

W pierwszym bloku zawodów na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Dawid zdobył pierwsze miejsce, uzyskując czas 28,38 sekundy. W drugim bloku zawodów legionowianin startował na 200 metrów stylem klasycznym i zajął 1. miejsce z czasem 2:15,50. Startując 25 minut później w konkurencji 200m stylem zmiennym zajął 4. miejsce z czasem 2:12,37.

Drugiego dnia w trzecim bloku zawodów na dystansie 100 m stylem klasycznym Szulich był po raz trzeci pierwszym zawodnikiem, uzyskując czas 1:01,17. Startując 20 minut później w konkurencji 100m stylem zmiennym zajął 3 miejsce z czasem 1:00,05. Był to pierwszy i tak udany start Dawida w zawodach z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski w sezonie 2012/2013 .

Swoje starty Dawid skomentował w następujący sposób: "Pierwsze zawody w sezonie 2012/13 zaliczam do udanych, a szczegolnie starty w stylu klasycznym. Były to zawody kontrolne, które miały pokazać na jakich elementach musimy się skupić dalej z trenerem. W tym roku czekaja nas jeszcze kwalifikacje na mistrzostwa świata w Istambule. Starty w Suwałkach nie były łatwe ze wzgledu na ich ilość, ponieważ startowałem w dwóch dodatkowych konkurencjach na 100 i 200m stylem zmiennym, ale także były to pierwsze zawody po przerwie. Szczególnie zadowolony jestem z faktu, że udało mi się poprawić moja piętę achillesową tzn. nawroty, które wygladały tutaj bardzo obiecująco. Kolejne Grand Prix za dwa tygodnie w Krakowie i mam nadzieję ze uda utrzymać mi się pierwsze pozycje w stylu klasycznym i odrobinę poprawić wyniki czasowe."