2 marca 2012
Papierosom mówimy NIE!

Zachęcamy młodzież z powiatu legionowskiego do wzięcia udziału w konkursie na plakat i hasło do programu antynikotynowego.

Palenie wśród młodzieży stanowi od dawna poważny problemem społeczny. Rozpoczęcie palenia przed ukończeniem 18 roku życia wiąże się z większą intensywnością i długotrwałością nałogu, co znacznie zwiększa ryzyko występowania wielu chorób. Chcąc temu przeciwdziałać zorganizowaliśmy konkurs na plakat i hasło do programu antynikotynowego. Celem konkursu jest pogłębianie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z paleniem tytoniu oraz działanie w kierunku uchronienia przed rozpoczęciem palenia i wejścia w nałóg. Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieszkającej w powiecie legionowskim lub uczęszczającej do szkół na jego terenie.

Foto

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę Starosty Legionowskiego o wartości 300 zł. Jego plakat będzie promował akcję w zakresie profilaktyki chorób płuc, w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia na rok 2012.

Informacje: tel. 22 7640 423