28 lutego 2012
Sesja Rady w Jabłonnie

Gmina Jabłonna gościła w ubiegłym tygodniu radnych Rady Powiatu Legionowskiego. Tym razem samorządowcy radzili o sprawach związanych z bezpieczeństwem, edukacją oraz komunikacją.

Jednym z ważniejszych punktów posiedzenia były sprawozdania z zakresu bezpieczeństwa publicznego w Powiecie Legionowskim. Zaprezentowali je:. insp. Wojciech Wołkowicz Komendant Powiatowy Policji oraz mł. bryg. Leszek Smuniewski zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Tematyka lutowej sesji nie była przypadkowa. W związku z tym, że na terenie naszego Powiatu będzie gościła reprezentacja Grecji zaplanowanych zostało szereg imprez plenerowych towarzyszących Euro 2012. Radni pytali więc w głównej mierze o przygotowanie służb do tych trudnych przedsięwzięć. Komendant Powiatowy zapewnił, że Policja ciągle monitoruje potencjalne zagrożenia. Na ten czas zostały m.in. wstrzymane również urlopy funkcjonariuszom.

Dalszą część sesji zdominowały przede wszystkim sprawy edukacyjne i komunikacyjne. Powiatowi rajcy podjęli m.in. uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia zasadniczych szkół zawodowych wchodzących w skład Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Wolskiego w Serocku i Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Zostały również ustalone wysokości opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz koszty odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.