23 stycznia 2012
Nasz Talent w Gminie Wieliszew

300-osobowa publiczność podziwiała występy ponad 70 artystów walczących o nagrody w 3. edycji Konkursu „Nasz Talent”. Grand Prix w tym roku wyśpiewała „Modlitwą” Blanka Pieńkos.

W sobotę, 14 stycznia, na scenie sali widowiskowej Urzędu Gminy Wieliszew spotkało się ponad 70 artystów, którzy walczyli o zwycięstwo w Konkursie „Nasz Talent”.

Poczynania występujących oceniało jury w składzie: przewodniczący Dariusz Skrzydlewski (dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie), Justyna Niegierysz (nauczycielka w Szkole w Łajskach), Piotr Radecki (dziennikarz radiowy i krytyk filmowy) oraz Jacek Banaszek (dyrektor SAPO w Wieliszewie). Jurorzy przyznali nagrody kierując się fachową wiedzą, doświadczeniem, uwzględniając kryteria umieszczone w regulaminie. Grand Prix wyśpiewała Blanka Pieńkos, która wykonała utwór „Modlitwa” z repertuaru Tadeusza Nalepy.

Pierwszą nagrodę w kategorii „Rozrywka” zdobyła Magdalena Deptuła śpiewając „Someone like you” z repertuaru Adele. W kategorii „Klasyka” pierwsze miejsce wygrała sobie na skrzypcach Karolina Kram, która zachwyciła jurorów utworem „Por una Caveza” Carlosa Gardela – motywem z filmu „Zapach kobiety” wykonanym we własnej interpretacji, przy akompaniamencie Mariusza Krama. Nagrodę Specjalną w kategorii „Junior” jury przyznało Alicji Dobrołęckiej, 8-letniej gimnastyczce, która zachwyciła wszystkich swoim talentem. Ważnym wyróżnieniem była Nagroda Publiczności. Tutaj kryterium oceny była sympatia i uznanie widzów. Walka SMS-owa trwała do ostatniej minuty występów. Największą liczbą fanów może się w tym roku pochwalić zespół Smile, który zachwycił publiczność żywiołowym tańcem do utworu Don Omar’a „Danzo Kuduro”. Młodzi artyści tylko nieznacznie wyprzedzili Chór Klubu Seniora z Łajsk, który wykonał kompozycję własną „Wspomnienie” (słowa napisał członek chóru Mieczysław Suska, muzykę skomponował Zdzisław Lewandowski). Oprócz głównych nagród jury postanowiło wyróżnić dodatkowo kilku artystów: w kategorii „Junior” - Maję Cyrych, w kategorii „Rozrywka” - Michała Zawistowskiego, Karolinę i Klaudię Wolskie oraz grupę „Three Beat” w składzie: Karol 'Gutek' Dyttus, Jakub 'Bieniek' Bieńkowski i Piotrek 'Pawian' Piotrowski, natomiast w kategorii „Klasyka” - Chór Klubu Seniora z Łajsk. Specjalną Nagrodę w tym roku ufundował również Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. W tej kategorii wygrała Michalina Mitura, która przekonała wójta wykonaniem utworu ”Goodbye my lover” z repertuaru Jamesa Blunta. Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprosił nagrodzonych i wyróżnionych artystów do występu na Święcie Gminy Wieliszew, które odbędzie się 2 czerwca.

Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa Urzędu tętniła emocjami, gdy 300-osobowa publiczność zagrzewała do boju i dopingowała uczestników. Wszyscy byli zaskoczeni wysokim poziomem artystycznym prezentowanym przez występujących oraz liczbą talentów, jakie mamy w naszej Gminie. Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki skomentował na koniec 3. edycję Konkursu „Nasz Talent”: „ Cieszę się z tego wieczoru, bo potwierdził on, że mamy bogatą Gminę – bogatą, bo mieszka w niej tylu wspaniałych ludzi, mogących pochwalić się tak różnorodnymi umiejętnościami. Ludzi, dzięki których talentom nasza Gmina jest tak barwna i kolorowa”.

Co prawda kolejna edycja Konkursu dopiero za rok, ale już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Czekają cenne nagrody, a przede wszystkim świetna zabawa.