19 stycznia 2012
Malowane rymy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym na ilustracje do wierszy legionowskiej poetki Hanny Niewiadomskiej.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3-10 lat, mieszkających lub uczęszczających do przedszkoli, szkół lub innych placówek na terenie Powiatu Legionowskiego.

Foto

Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do wybranego lub wybranych, spośród dwunastu zamieszczonych w załączniku do regulaminu konkursu, wierszy Hanny Niewiadomskiej. Rysunki należy wykonać kredką na białym kartonie formatu A3 w układzie poziomym.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-5 lat i dzieci w wieku 6-10 lat. Laureaci otrzymają nagrody i wyróżnienia rzeczowe oraz dyplomy. Ich prace oraz inne wybrane spośród biorących udział w konkursie zaprezentowane będą na pokonkursowej wystawie, a być może zamieszczone również w bibliotecznym kalendarzu.

Biblioteka planuje wydać kalendarz ścienny na 2013 rok z rysunkami dzieci do 12 wskazanych w regulaminie wierszy Hanny Niewiadomskiej. Wybór rysunków do kalendarza dokonany będzie niezależnie od oceny jurorów.

Prace należy składać w Bibliotece do 15 marca 2012 r. Finał konkursu - uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w II kwartale 2012 roku. O miejscu i terminie uroczystości powiadomimy uczestników w późniejszym terminie.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Karta uczestnika konkursu