27 grudnia 2011
Usprawniamy powiatowe inwestycje

15 grudnia 2011 r. w Serocku przedstawiciele gmin i powiatu omawiali najczęstsze problemy związane z inwestycjami.

Przepisy prawne i proceduralne nadal stanowią nie lada wyzwanie dla inwestorów, dlatego chcąc ograniczyć bariery i przyspieszyć procedury administracyjne zacieśniliśmy współpracę między pracownikami gminnymi i powiatowymi.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez gminy potrzebom omówienia procedur administracyjnych zaplanowaliśmy spotkanie pracowników Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Legionowie z pracownikami zajmujących się inwestycjami z gmin: Legionowo, Jabłonna, Nieporęt Wieliszew i Serock. W spotkaniu wzięli również udział starosta legionowski Jan Grabiec oraz wicestarosta Robert Wróbel. W programie przewidziano wystąpienie specjalisty z prawa budowlanego oraz ekspertów z Fundacji Wszechnicy Budowlanej w zakresie realizacji inwestycji drogowych. Nawiązując do tematu spotkania „Inwestycje w powiecie legionowskim – nasza wspólna troska” omawialiśmy propozycje rozwiązań najczęstszych problemów zarówno po stronie wnioskodawców jak i osób rozpatrujących wnioski.

Zaproszenie spotkało się z szerokim odzewem ze strony pracowników gmin. „Cieszymy się, że naszym urzędnikom zależy na poprawie jakości świadczonych usług i rozwiązywaniu problemów inwestycyjnych” powiedział Jan Grabiec na zakończenie spotkania.