8 grudnia 2011
Legionowianie mają wielkie serca

„Pomóżmy Potrzebującym" to hasło przyświecało organizatorom Świątecznej Zbiórki Żywności prowadzonej na początku grudnia pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

W dniach 2, 3 i 4 grudnia br. lokalne organizacje pozarządowe wzięły udział w ogólnopolskiej XV Zbiórce Żywności w Legionowie zainicjowanej przez Fundację Bank Żywności SOS w Warszawie.

Świąteczna Zbiórka Żywności, tradycyjnie organizowana jest przed Świętami Bożego Narodzenia, ma na celu zebranie długoterminowych produktów spożywczych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym legionowianom w okresie świątecznym. Dzięki uprzejmości mieszkańców miasta wolontariusze z organizacji pozarządowych zebrali 3.903,67 kg żywności dla osób samotnych, potrzebujących - najuboższych mieszkańców Legionowa.

Dużą pomocą służyli harcerze i uczniowie legionowskich szkół, którzy przez cały czas wspierali działania dorosłych wolontariuszy z różnych organizacji. Warto wspomnieć, że pomimo istnienia w mieście wyspecjalizowanych instytucji zajmujących się pomocą społeczną j niestety jest coraz więcej osób zagrożonych ubóstwem.

Legionowskie organizacje pozarządowe mają w tym zakresie swój udział pomagając innym potrzebującym pomocy.
Koordynacja działań na rzecz zbiórki żywności prowadzona była przez Panią Danutę Szczepanik Sekretarza Miasta i Panią Ewę Milner-Kochańską Zastępcę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Dlatego składamy podziękowania na ręce tych, którzy przyczynili się do organizacji Świątecznej Zbiórki Żywności:
- Kierownictwu sklepów: Babilon, Biedronka, Bomi, Carrefour, Floryda, Kaufland,
PSS „Społem”, Tesco, w których zbierano żywność.
- Przedstawicielom organizacji pozarządowych za podjęcie idei Świątecznej Zbiórki Żywności oraz za jej sprawne prowadzenie w sklepach :
Pani Annie Wójcik Prezesowi Stowarzyszenia Źródło Życia,
Księdzu Tomaszowi Chciałowskiemu Prezesowi Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia „Amicus”,
Panu Markowi Niewiadomskiemu Kierownikowi Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas DWP,
Panu Ryszardowi Winnickiemu Prezesowi Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
Panu Grzegorzowi Kaszuba reprezentującemu Hufiec ZHP Legionowo,
Pani Barbarze Jahołkowskiej pracownikowi Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie,
Pani Eleonorze Sielaszuk reprezentującej Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Nadzieja.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce 304 wolontariuszy, którzy trudną i intensywną pracę społeczną na rzecz innych wykonywali z uśmiechem na twarzy.
Podziękowania dla Komunalnego Zakładu Budżetowego oraz Straży Miejskiej w Legionowie za transport zebranej żywności.

Samym mieszkańcom Legionowa dziękujemy za wspaniałomyślność i wielkie serca.