5 grudnia 2012
Święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód...

Pamiętajmy – Boże Narodzenie to nie dla każdej rodziny radosny czas. Aby pomóc najbiedniejszym organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności 2012.

Ogólnopolska akcja, którą zainicjowała Fundacja Bank Żywności SOS w Warszawie, odbędzie się w dniach 7-9 grudnia również w Legionowie. Włączyły się w nią licznie lokalne organizacje pozarządowe, a wśród nich: Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Legionowie, Stowarzyszenie Źródło Życia, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP Legionowo, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "NADZIEJA", Legionowskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas DWP., Fundacja Godność, Fundacja Emanio Arcus.

Tegoroczna, szesnasta już Świąteczna Zbiórka Żywności, tradycyjnie organizowana jest tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Jej celem jest zebranie długoterminowych produktów spożywczych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym legionowianom w okresie świątecznym. Rekomendowanymi produktami podczas zbiórki są: cukier, olej, makaron, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze oraz inne długoterminowe artykuły.

Jak można pomóc? Nic prostszego – wystarczy podczas zakupów nabyć produkty, które chcemy przekazać i umieścić je w specjalnie oznakowanych koszach, przy których dyżurować będą wolontariusze z organizacji pozarządowych. Kosze rozstawione będą w następujących sklepach:
· FLORYDA ul. Mickiewicza 22, Legionowo
· CARREFOUR ul. Piłsudskiego 43 A, Legionowo
· Kaufland ul. Zegrzyńska 11, Legionowo
· Biedronka, ul. Zegrzyńska 5A, Legionowo
· Babilon, ul. Strużańska 9, Legionowo
· TESCO, ul. Warszawska 60, Legionowo
· Biedronka, ul. Sowińskiego 2A, Legionowo
· Biedronka, ul. Nowodworska, Michałów Reginów
· BOMI, ul. Siwińskiego 2, Legionowo
· Kaufland, ul. Zegrzyńska 7, Jabłonna
· Raj, ul. Tadeusza Kościuszki 70, Legionowo
· PSS "Społem", ul. Sobieskiego 43, Legionowo
· PSS "Społem", ul. Sowińskiego 10, Legionowo
· PSS "Społem", ul. ul. Sobieskiego 6, Legionowo
· PSS "Społem", ul. Sienkiewicza 12, Legionowo
· PSS "Społem", ul. Sowińskiego 18, Legionowo

Tym razem po raz pierwszy w akcję włączyły się osoby niepełnosprawne. Będą one wolontariuszami w sklepie Raj, który przystosowany jest do ich potrzeb przez Fundację Emanio Arcus.

Koordynatorami legionowskiej akcji są: Pani Danuta Szczepanik Sekretarz Miasta, która wspólnie z Panią Ewą Milner-Kochańską Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego nadzorują świąteczną zbiórkę. W tym roku honorowy patronat nad akcją objęli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, który został patronem legionowskiej zbiórki żywności.