7 grudnia 2012
Prąd do pomocy

Powódź, pożar, katastrofa drogowa – nikomu nie życzymy, by musiał mierzyć się z takimi wydarzeniami. Jednak one się zdarzają. Dlatego ważne jest, by służby ratujące nasze zdrowie i życie dysponowały odpowiednim sprzętem, który to ułatwi.

Straż Pożarna często ratuje życie i dobytek ludzi, często w miejscach i warunkach, które uniemożliwiają skorzystanie z prądu. Na szczęście istnieją agregaty prądotwórcze. Jeden z nich został zakupiony dla straży przez starostwo, w dodatku tylko w połowie z naszych pieniędzy.

W listopadzie zawarta została umowa dotacji między Starostwem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie realizacji zadania „Zakup agregatu prądotwórczego o dużej wydajności energetycznej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 29.997,00; zł ” (łączna kwota zadania zakupu agregatu wyniosła 59.994,00 zł, pozostałe 50 % zostanie opłacone z budżetu Starostwa Powiatowego).

Agregat na przyczepie niezbędny jest do wykorzystania jako źródło energii na terenach objętych działaniami ratowniczymi – przede wszystkim podczas awarii i katastrof przemysłowych, katastrof w transporcie drogowym i kolejowym.