16 listopada 2012
Nie bądź obojętny, pomóż najbiedniejszym!

Drugi weekend grudnia będzie przebiegał w Legionowie pod znakiem Świątecznej Zbiórki Żywności. Zgromadzone w ten sposób dary przekazane zostaną najbardziej potrzebującym legionowskim rodzinom.

To już kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności w Legionowie, każdego roku przybywa zarówno wolontariuszy jak i sklepów, które włączają się w akcję. Od 7 do 9 grudnia 2012 żywność dla najbardziej potrzebujących legionowian będzie zbierana przez wolontariuszy z lokalnych organizacji pozarządowych: Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, Legionowskiego Centrum Charytrywno-Opiekuńczego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, Stowarzyszenia „Źródło Życia”, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Diabetyków, Fundacji „Godność” oraz Emanio Arcus. Liderem wśród organizacji pozarządowych odpowiadającym za sprawozdawczość i dystrybucję żywności jest po raz kolejny Legionowskie Stowarzyszenie „Amicus”, wybrane na wniosek Banku Żywności oraz Prezydenta Miasta.

Inicjatorem Świątecznej Zbiórki Żywności jest Fundacja Bank Żywności SOS z Warszawy. Koordynatorami akcji w Legionowie są Danuta Szczepanik – Sekretarz Miasta oraz Ewa Milner-Kochańska – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Obie Panie zorganizowały i przeprowadziły spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które na początku grudnia będą zbierać żywność do specjalnie oznakowanych koszy.

Preferowanymi artykułami spożywczymi jakie będą zbierane dla potrzebujących, są produkty o długim terminie przydatności: konserwy, oleje, dżemy, mąka, cukier, kasze. W minionym roku wolontariusze za sprawą dobroczynności mieszkańców zebrali ok 4 000 kg żywności. Koordynatorki akcji mają nadzieję, że w tym roku Zbiórka przyniesie jeszcze większe efekty, przez co pomoc otrzyma większa liczba potrzebujących.

Od 7 do 9 grudnia w wybranych legionowskich sklepach będzie można udzielić wsparcia potrzebującym. Pomóżmy im, nie przechodźmy obojętnie obok koszy na żywność.