24 grudnia 2012
Kto wygrał mecz?

Dzieci w Czadzie! Ponad 12 400 zł uzyskane z licytacji lalek przekazane zostało na rzecz fundacji Unicef, która przeznaczy je na zakup szczepionek dla dzieci w Czadzie.

W zimny, sobotni wieczór (22.12) w Arenie Legionowo ujawniły się gorące serca naszych mieszkańców. Choć meczu nie udało się wygrać, akcja, która odbyła się tuż po nim była oszałamiającym sukcesem. Wszyscy, którzy nie opuścili hali zaraz po meczu, stali się uczestnikami niesamowitego widowiska. 20 przepięknych lalek, uszytych przez siatkarki oraz władze miasta i powiatu, sprzedało się w błyskawicznym tempie podczas pomeczowej licytacji.

Pierwsze chwile Karola Powiatowego w rękach nowego właściciela

Cena wyjściowa lalek, 100 zł, każdorazowo podbijana była przez kibiców, którzy nie tylko mieli otwarte serca… ale również portfele. Większość lalek osiągała ceny 500 – 1000 zł. Za najwyższą sumę, 1800 zł, udało się sprzedać lalkę wykonaną przez najzdolniejszego polskiego kartingowca – Michała Grzyba.

Powiat Legionowski również włączył się do akcji. Nasz Karol Powiatowy osiągnął zawrotną cenę 1000 zł.

Na koniec szczęśliwi nowi właściciele laleczek (w tym również starosta legionowski Jan Grabiec, który jedną lalkę sprzedał a drugą kupił) pozowali do zdjęć ze swoimi nowymi nabytkami. Dla najbardziej hojnego nabywcy przedstawiciele Unicefu i siatkarki Legionovii przygotowały też niespodziankę – koszulkę Unicef z autografami całej drużyny.

Całkowity dochód z akcji, ponad 12 400 zł, został przekazany na wsparcie programu szczepień dzieci w Czadzie.

Najdroższa lalka wieczoru - 1800 zł

Razem z siatkarkami liczyliśmy na hojność i zaangażowanie wszystkich sympatyków siatkówki. I nie przeliczyliśmy się. Milo jest mieszkać w powiecie, w którym mieszkańcy mają otwarte serca nie tylko na siebie ale również na dzieci mieszkające na innym kontynencie. Dziękujemy.