13 listopada 2012
Cały powiat czyta dzieciom

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie we współpracy ze Szkołą Helen Doron kontynuuje cykl imprez pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom po polsku i angielsku”. 7 listopada 2012 r. gościem honorowym spotkania był Paweł Kubalski twórca i prowadzący lokalne radio.

Gość od pierwszej chwili nawiązał z przedszkolakami świetny kontakt. Po krótkiej gawędzie przeczytał im wiersz Danuty Wawiłow pt. „Szybko!”. Zarówno tekst jak i jego interpretacja bardzo podobały się dzieciom. Zachęcamy do sięgania również po inne wiersze tej znakomitej poetki, które w dużym wyborze (w tomikach autorskich i bardzo wielu zbiorowych) znajdują się w legionowskiej Bibliotece.

Potrzeba czytania kształtuje się przede wszystkim w dzieciństwie, dlatego aby wzbudzić w dzieciach pozytywne emocje i zainteresować książką nasze imprezy urozmaicamy zabawami. Dzieci zawsze aktywnie uczestniczą w tych zajęciach, a najwięcej radości sprawia im wizyta kangura Kangi, który jest nieodłącznym elementem spotkań i który zawsze uczy dzieci piosenek, śpiewa, skacze, tańczy. W dalszej części spotkania lektorzy ze Szkoły Helen Doron czytali, opowiadali historyjki i prowadzili różne zabawy w języku angielskim.

Zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. W. Broniewskiego 7 po lekturę zarówno w języku polskim jak i angielskim.