14 stycznia 2013
Czas na Twoją Krew

Starostwo Powiatowe w Legionowie wraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie zaprasza wszystkich do udziału w konkursie dla honorowych dawców krwi.

Konkurs odbywa się w dniach 02.01.2013 r. – 15.02.2013 r. i skierowany jest do wszystkich dawców, którzy w tym czasie oddadzą honorowo krew w ambulansach poboru krwi podczas akcji organizowanych na terenie powiatu legionowskiego.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach:
- pełnoletni uczniowie,
- pozostałe dorosłe osoby.

Terminy i miejsca akcji:
12.01.2013r – Legionowo – Urząd Miasta Legionowo
15.01.2013r – Zegrze – Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki
06.02.2013r – Legionowo – Komenda Powiatowa Policji
09.02.2013r – Legionowo – Urząd Miasta Legionowo
14.02.2013r – Serock – Urząd Miasta i Gminy
19.02.2013r - Legionowo - Starostwo Powiatowe w Legionowie

W celu wzięcia udziału w konkursie należy oddać honorowo krew oraz wypełnić kupon konkursowy. W typowaniu biorą udział tylko poprawnie i czytelnie wypełnione kupony osób, które faktycznie oddały krew.

Nagrody zostaną rozlosowane po zakończeniu akcji. Wynik losowania jest jawny. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone na stronach urzędów z powiatu legionowskiego.

Podarujmy innym cząstkę siebie.

Pamiętajmy, że krew to bezcenny dar życia. Pomimo ogromnego postępu technologicznego, nie udało się wynaleźć czegoś, co ją zastąpi. Dlatego też ofiarność honorowych dawców krwi ma ogromne znaczenie dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dar krwi tkwi w każdym z nas, a pomoc bliźniemu w potrzebie nie wymaga wcale wielkiego poświęcenia.

Wystarczy tylko:
- mieć skończone 18 lat,
- posiadać ważny dowód osobisty
- być zdrowym
- zgłosić się do punktu poboru krwi w ambulansie