15 stycznia 2013
Czwarty blok dla legionowskich rodzin

Legionowo inwestuje w budynki mieszkalne dla legionowskich rodzin, przeznaczone do wykupu. Dwa takie budynki wielorodzinne powstały już przy ul. B. Roi i jeden na os. Młodych.

Tanie budownictwo mieszkaniowe to rozwiązanie dla rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na zakup lokalu od dewelopera. 76 legionowskich rodzin mieszka już w wybudowanych przez miasto blokach na os. Nowy Bukowiec, 40 ubiegłym roku wprowadziło się na os. Młodych. Lokale dla 42 kolejnych powstaną w tym roku.

- Gmina sprzedaje lokale na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami i zgodnie z tą ustawą wartość lokali do pierwszego przetargu musi być ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego w oparciu o ceny rynkowe – mówi prezydent Roman Smogorzewski. - Jeżeli mieszkania nie sprzedadzą się w trakcie pierwszego przetargu, w późniejszych rokowaniach jest możliwość rozłożenia płatności na raty, spłacane przez 10 lat miastu a nie do banku. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych względów nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej a mają pewność, że będą w stanie wywiązywać się z płatności w terminie.

II budynek wielorodzinny na Osiedlu Młodych budowany jest przez „TEL-BUD” z Warszawy. Całkowita wartość inwestycji to 6 203 440,91 zł. Planowana data zakończenia prac to styczeń  2014 r.

Całkowita powierzchnia bloku, który powstanie na działce nr 12/76 w obrębie 69 przy ul. Suwalnej  to 3.922,18 m², kubatura 13.055 m3

W budynku powstaną 42 mieszkania, w tym 8 jednokopokowych, 18 dwupokojowych, 12 trzypokojowych oraz 4 czteropokojowe.  Stan wykończenia: developerski. Do budynku zostanie podłączone zasilanie cieplne z PEC.
Budynek będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych – mieszkalnych, będzie podpiwniczony z trzema wejściami do budynku, każda klatka schodowa będzie miała windę.

Na terenie objętym inwestycją powstaną dwa parkingi dla samochodów osobowych o łącznej ilości miejsc parkingowych 63, w  tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: legionowo.pl