14 listopada 2011
Mamy „Szpital Przyjazny Kombatantom”

Nasza przychodnia na ul. Sowińskiego 4 w Legionowie, jako jedyna w powiecie legionowskim przystąpiła do programu Szpitale Przyjazne Kombatantom.

Osoby, które z poświęceniem walczyły o wolną i niepodległą Polskę powinny być przez wszystkich darzone szacunkiem oraz objęte szczególną troską. Świadomy tego Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej „Legionowo” podpisał porozumienie, na mocy którego przychodnia przystąpiła do Programu Szpitale Przyjazne Kombatantom.
Uczestniczące w akcji placówki opieki zdrowotnej zapewniają kombatantom, osobom represjonowanym oraz inwalidom wojennym prawo do korzystania z wizyt lekarskich poza kolejnością. Ponadto dla osób objętych Programem czas oczekiwania na świadczenia w lecznictwie uzdrowiskowym nie będzie przekraczał sześciu miesięcy, będą one mogło również korzystać z usług przychodni nawet po wyczerpaniu limitu świadczeń objętego umową pomiędzy placówką a Narodowym Funduszem Zdrowia.

„Stara” przychodnia postępuje z duchem czasu i dba o potrzeby swoich pacjentów. Obecnie jest jedyną placówką na terenie powiatu legionowskiego, która uczestniczy w Programie Szpitale Przyjazne Kombatantom. Mamy nadzieję, że kolejne zakłady opieki zdrowotnej z naszego terenu pójdą w ślady „Legionowa” i równie skutecznie wdrażać będą programy mające na celu poprawienie jakości naszej służby zdrowia.