14 listopada 2011
Jaki szpital dla mieszkańców powiatu

111 łóżek, 4 oddziały – taki obraz szpitala wyłania się z analizy, której wyniki prezentowane były podczas konferencji w legionowskim ratuszu.

Na spotkanie organizowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Referat Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo licznie przybyli radni ze wszystkich gmin naszego powiatu, przedstawiciele środowiska medycznego, a także pacjenci zainteresowani tematem budowy szpitala.

Foto

Andrzej Krupa, który na zlecenie Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo przygotował analizę zapotrzebowania mieszkańców Legionowa i Powiatu Legionowskiego na świadczenia zdrowotne ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń szpitalnych, podczas spotkania zaprezentował jej wyniki. Pomimo bliskości szpitali warszawskich, nowodworskiego i pułtuskiego, taka placówka jest niezbędna również w naszym powiecie. Przeprowadzona analiza stwierdza potrzebę powstania 111 łóżkowego podmiotu leczniczego złożonego z:
• czterech podstawowych oddziałów (oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgiczny, pediatryczny i ginekologiczno-położniczy)
• łóżek Oddziału Intensywnej Terapii
• izby przyjęć wraz z rozbudowaną specjalistyką ambulatoryjną i diagnostyką.
Ponadto do rozważenia pozostaje stworzenie pionu rehabilitacyjnego (poradnia, gabinety zabiegowe, pobyt dzienny i łóżka stacjonarne) oraz ośrodka opieki długoterminowej.

Foto

Powiat ze środków własnych nie będzie w stanie stworzyć placówki szpitalnej, dlatego alizowane są różne formalno-prawne możliwości budowy szpitala, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.