4 listopada 2011
Jubileusz chóru "Marzenie"

Z okazji jubileuszu 15-lecia Chóru „Marzenie”, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprasza na uroczysty koncert, organizowany w niedzielę, 6 listopada, o godz. 17:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Zaśpiewają wspólnie wszystkie pokolenia wychowanków chóru.

Foto

Zdobywcy niezliczonej ilości brązowych, srebrnych i złotych kamertonów w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’cappella w Bydgoszczy. Uznawani, od ponad dekady, za najlepszy w swojej kategorii na Mazowszu. Od 15 lat uświetniający uroczystości na terenie Gminy Wieliszew, powiatu legionowskiego, Mazowsza i całego kraju. Koncertujący również poza granicami Polski - we Francji, Bułgarii, Włoszech. Obchodzący 15-lecie działalności chór z Wieliszewa to spełnione marzenie kilku pokoleń wychowanków dyrygenta Stanisława Kmieciaka.

W uroczystym koncercie - poprzedzonym nabożeństwem - w wieliszewskim kościele, poza aktualnymi chórzystami „Marzenia” wezmą udział również jego byli członkowie. Będzie więc okazja, by te 15 lat nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć. Z okazji jubileuszu Ośrodek Kultury w Wieliszewie wyda okolicznościową płytę zawierającą 32 utwory współczesne, ludowe i sakralne w wykonaniu chóru.

Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych członków na próbę chóru „Marzenie”, która odbędzie się w sobotę, 5 listopada, o godz. 14 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie.