2 listopada 2011
Dobro klienta głównym celem naszego urzędu !

Starostwo Powiatowe w Legionowie rozpoczęło realizację projektu pod tytułem „Eurojakość w urzędzie – szkolenia kadry samorządowej Powiatu Legionowskiego gwarancją sprawnej i rzetelnej obsługi klienta”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana dnia 06 maja 2011 roku, a realizacja projektu rozpoczęła się 01.09.2011 roku. Projekt będzie trwał do 30.08.2013 roku. Całkowity budżet projektu wynosi 955 972,80 złotych, natomiast przyznana kwota dofinansowania wynosi 858 772,80 złotych co stanowi 89,83% ogólnej wartości projektu.

Projekt skierowany jest do pracowników samorządowych zatrudnionych w Starostwie Powiatowym w Legionowie, w tym 100 pracowników merytorycznych oraz 20 osób z kadry zarządzającej Powiatu. Jego celem jest usprawnienie i podniesienie jakości funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Legionowie poprzez:
- organizację szkoleń podnoszących kwalifikacje i umiejętności kadry kierowniczej i pracowników merytorycznych Starostwa w zakresie informatyki, zarządzania, prawa i administracji,
- wzrost jakości i efektywności usług publicznych świadczonych przez urząd;
- wzmocnienie nastawienia pro klienckiego dla poprawy wizerunku i dostępności starostwa dla mieszkańców;
- wdrożenie systemu monitorowania poziomu satysfakcji klientów urzędu.

Projekt obejmuje 39 tematów szkoleń w 6 kategoriach, od wspierania rozwoju osobowego i zawodowego pracowników, poprzez poprawę kwalifikacji z zakresu obsługi komputera czy pracy zespołowej, po szereg szczegółowych szkoleń zawodowych, jak na przykład prawo zamówień publicznych, udzielanie licencji, zezwoleń, zaświadczeń czy metody badań satysfakcji klienta. Szkolenia będą się odbywały w grupach od 10 do 15 osób. Pierwsze szkolenia planowane są na przełom stycznia i lutego 2012 roku. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

W ramach projektu przewidziane jest również przeprowadzenie czterech konsultacji społecznych z mieszkańcami naszego powiatu w celu poznania opinii mieszkańców o planowanych do realizacji najważniejszych wydarzeniach najbliższych dwóch lat.

Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do lepszej i sprawniejszej współpracy naszych urzędników z mieszkańcami naszego powiatu. Dzięki uczestnictwu w szkoleniach nasi urzędnicy będą potrafili służyć Państwu pełniejszą, szybszą i bardziej kompleksową pomocą.

Plan promocji projektu