2 listopada 2011
Bądź kreatywny, idź na swoje

Uruchom działalność gospodarczą w sektorach kreatywnych! Zapraszamy na spotkanie informacyjne.

Powiat Legionowski wraz z Akademią Leona Koźmińskiego zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych”, które odbędzie się 16 listopada br. o godz. 17.30 w Starostwie Powiatowym w Legionowie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11. Podczas spotkania zostaną przedstawione szczegółowe informacje na temat projektu, kryteriów naboru oraz procedury rekrutacyjnej.

Projekt „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych”, skierowany jest do osób, które chcą uruchomić działalność gospodarczą w jednym z tzw. sektorów kreatywnych do których zalicza się m.in. architekturę, antyki, rynek sztuki, gry komputerowe, rękodzieło, wzornictwo przemysłowe, projektowanie mody, film i wideo, fotografię, muzykę, sztukę teatralną, publikację i działalność wydawniczą. Uczestnicy projektu zostaną objęci bogatym programem szkoleniowo – doradczym, otrzymają dotację w wys. do 40 tys. zł na rozwój firmy, a także przez 6 lub 12 miesięcy wsparcie pomostowe w wysokości 1300 zł. O udział w projekcie mogą ubiegać się pełnoletni mieszkańcy Metropolitarnego Obszaru Warszawy, o każdym statusie na rynku pracy. W Projekcie przewidziana pula miejsc dla kobiet (50%), osób w wieku 45+ (25%) i osób niepełnosprawnych (10%).

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.