31 października 2011
Nieporęt – Mazowiecka Gmina Roku 2011

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Mazowiecka Gmina Roku 2011 odbyło się podczas Wielkiej Gali 29 października w warszawskim hotelu „Gromada”. Wśród nagrodzonych znalazła się gmina Nieporęt.

Gmina Nieporęt

Konkurs, organizowany przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelną Radę Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa Consulting 2000 Sp. z o.o., ma na celu promowanie powiatów i gmin województwa mazowieckiego, które stwarzają dogodne warunki dla inwestorów, dbają o poprawę infrastruktury, ochronę środowiska naturalnego, sprawność slużby zdrowia oraz o wysoką jakość edukacji. Oceniana jest również działalność mająca na celu zwalczanie bezrobocia przy wykorzystaniu środków finansowych pozyskanych z Unii Europejskiej. Innymi słowy wyróżnione zostają w nim samorządy, dbające o wzrost jakości życia mieszkańców swojego regionu.

Gmina Nieporęt została laureatem II miejsca (ex aequo z gminą Michałowice) w kategorii gmin wiejskich. I miejsce w tej kategorii zajęła gmina Lesznowola, zaś trzecie – gmina Klwów.