21 października 2011
Badania po pożarze – nie ma zagrożenia

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym w Legionowie. PZZK ocenił i podsumował akcję ratowniczo-gaśniczą w magazynach firmy Polindus, prowadzoną w trakcie pożaru 5 października br.

Zebrani dokonali oceny i podsumowania działań prowadzonych w czasie akcji ratowniczo–gaśniczej prowadzonej w dniach 5/6 października 2011 r. Przedmiotem obrad była również analiza działań poszczególnych straży, służb i inspekcji, przedstawiono także wnioski, dotyczące sposobu działania w przyszłości w wypadku powstania zagrożenia. Dotyczyły one przede wszystkim udoskonalenia organizacji i skuteczności prowadzonych działań, oraz współdziałania poszczególnych podmiotów biorących udział w zdarzeniu.

Badania przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego potwierdzają, że zarówno w gruncie, wodach podskórnych, jak i w powietrzu nie występują substancje, mogące zagrażać zdrowiu mieszkańców oraz środowisku naturalnemu.

W spotkaniu uczestniczyli starosta legionowski Jan Grabiec – przewodniczący PZKK, wicestarosta Robert Wróbel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, przedstawiciele gmin powiatu, Powiatowy Ispektor Nadzoru Budowlanego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor PWK Legionowo, Komendant Straży Miejskiej, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego, Kierownik Referatu Zarządzania Środowiskiem i Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego.