28 października 2011
Nowy sprzęt do walki z pożarami

W środę, 26 października, w trakcie Sesji Rady Gminy Jabłonna, odbyła się oficjalna prezentacja wozu strażackiego zakupionego dla jabłonowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jego kupno było możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2011” oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem programu OSP-2011 jest doposażenie jednostek OSP w niezbędny sprzęt do prowadzenia skutecznych działań dla ratowania życia i zdrowia ludności, mienia i środowiska naturalnego. Umowa w sprawie dofinansowania została podpisana 14 lipca br., a jego kwota to 80 tysięcy złotych. Z kolei dofinansowanie z WFOŚiGW to ponad 180 tysięcy złotych.

Mieszczący 5,5 tysiąca litrów wody samochód to spełnienie marzeń jabłonowskiej jednostki. Jak podkreślił w trakcie sesji komendant Krzysztof Goślicki, kupno auta nie byłoby możliwe gdy nie wparcie władz gminy. Podziękowania za owocną współpracę powędrowały zatem do wójt Olgi Muniak, jej zastępcy Tadeusza Rokickiego oraz przewodniczącego rady gminy Włodzimierza Kowalika. Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja samochodu oraz wyposażenia auta.