19 października 2011
Zdrowe dzieci po raz trzeci

Już za niespełna miesiąc przedszkolaki i uczniowie z powiatowych podstawówek kolejny raz staną na deskach sceny legionowskiego ratusza, aby udowodnić, że doskonale wiedzą, jak zadbać o swoje zdrowie.

Trzecia edycja konkursu „Zdrowie w bajce”, organizowanego przez Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zdrowe przedstawienia zaprezentują 24 grupy w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola (dzieci w wieku 3-4 lata), klasy „0” (5-6 lat) oraz klasy I-III (7-9 lat). Przed uczestnikami trudne zadanie – każda grupa musi w ciągu zaledwie 7 minut wykonać piosenkę, wyrecytować wiersz lub wystąpić z autorskim przedstawieniem. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami, jednak rywalizacja będzie zacięta, ponieważ główne nagrody są naprawdę atrakcyjne. Swój udział w przygotowaniu podarunków oraz poczęstunku dla dzieci mieli patroni i sponsorzy konkursu, wśród których znaleźli się: Urząd Gminy Jabłonna, Urząd Miasta Legionowo, Urząd Gminy Nieporęt, Urząd Miasta i Gminy Serock, Urząd Gminy Wieliszew, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, wytwórca artystycznego szkła i kryształów PASK, hurtownia Markus BIS oraz producent chipsów owocowych CRISPY NATURAL.

Foto

Już 17 i 18 listopada mali wykonawcy będą tańczyć, śpiewać, recytować, a wszystko po to, żeby pokazać zebranym, co powinni robić, a czego unikać, aby być zdrowym i silnym. Które grupy w tym roku zdobędą główne nagrody w swoich kategoriach? Kogo wybierze jury? Przekonamy się za miesiąc.
Tymczasem wszystkim grupom życzymy owocnych przygotowań i najzdrowszych przedstawień.

Foto