13 września 2011
Super konkurs - jezioro.zegrzynskie.pl działa już 3 lata w sieci

To już trzy lat jak rozpoczął funkcjonowanie oficjalny Serwis Turystyczny Regionu Jeziora Zegrzyńskiego. W chwili obecnej portal odwiedza blisko 11 tysięcy osób miesięcznie przy 30 tysiącach odsłon.

Dokładnie 13 września 2008 roku wystartował serwis w sieci. Portal cały czas się rozwija, przybywa użytkowników i sympatyków, odwiedza go cały świat.

Z okazji urodzin zorganizowany został konkurs, który za chwilę się rozpocznie. Polega na udzielaniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, które będą publikowane na naszej stronie oraz na portalu społecznościowym Facebook. Pytania będą publikowane co 30 minut od godziny 9.30 do godziny 15.30. Łącznie 13 pytań.

Pytanie 1, godz. 9.30
O której godzinie ogłoszono Uruchomienie Oficjalnego Serwisu Turystycznego Regionu Jeziora Zegrzyńskiego i gdzie (wystarczy podać miejscowość)?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: urodziny

Pytanie 2, godz. 10.00
„Zalew informacji”. Gdzie można spotkać to hasło? Jest ono namalowane na budynku przy głównej drodze w jednej z miejscowości położonej nad Jeziorem. Należy podać miejscowość i nazwę ulicy.
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: zalew

Pytanie 3, godz. 10.30
31 stycznia 2009 roku wystąpiła w największym mieście powiatu Aga Zaryan. Gdzie to miało miejsce?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: zaryan

Pytanie 4, godz. 11.00
W Legionowie z okazji 90. rocznicy nadania miastu nazwy władze samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury wyemitowały specjalną edycję lokalnego dukata. Jaką nosił nazwę?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: legionowo

Pytanie 5, godz. 11.30
Jak fachowo nazywa się karetka wodna, która została uruchomiona 30 kwietnia 2009 roku na Jeziorze Zegrzyńskim?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: WOPR

Pytanie 6, godz. 12.00
W tym roku odbyła się jego druga edycja. Jest to konkurs polegający na zbieraniu puzzli rozłożonych na terenie całego powiatu legionowskiego przez 12 tygodni. Jak nazywa się ten konkurs?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości:powiat-legionowski

Pytanie 7, godz. 12.30
Jest tam trasa kolorowa, zielona i niebieska. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 7 m. Bez specjalistycznego szkolenia przeprowadzonego przez instruktorów tam nie wejdziesz. Znajduje się to Nieporęcie. Jak nazywa się to miejsce? Należy podać pełną nazwę.
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: radocha

Pytanie 8, godz. 13.00
Codziennie świeże, zdrowe sushi. Jak nazywa się potrawa z menu sushinet, która składa się z pieczonego łososia, ogórka, sezamu i majonezu japońskiego?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: sushinet

Pytanie 9, godz. 13.30
Mazovia Cup to Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej organizowane przez Powiat Legionowski. Odbyły się już cztery razy. Należy podać mistrzów z każdej edycji Mazovi Cup: 2008, 2009, 2010 i 2011.
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: mazoviacup

Pytanie 10, godz. 14.00
Po Jeziorze Zegrzyńskim pływają m.in statki Zefir i Albatros. Który statek pływa w barwach ZTM i przewozi pasażerów z Podzamcza do Serocka?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: jezioro-zegrzynskie

Pytanie 11, godz. 14.30
Wystartowała w maju tego roku. Oferuje swoje usługi dla wszystkich, którzy lubią zdrowy styl życia i swobodę podróżowania. Dla dorosłych i młodzieży jak i rodzin z dziećmi. Wystarczy zalogować się na stronie aktywnelegionowo.pl. Jak nazywa się to miejsce i gdzie się znajduje?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: arena

Pytanie 12, godz. 15.00
Jaką nazwę nosi projekt, który jest transgranicznym produktem dla turystów indywidualnych, poszukujących aktywnego wypoczynku w cennych przyrodniczo obszarach Północno-Wschodniej Polski oraz Litwy i Białorusi, od Wisły aż po Niemen, którego jedną z krain jest Region Jeziora Zegrzyńskiego?
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: CIT

Pytanie 13, godz. 15.30
Hotel Pan Tadeusz położony jest w przepięknej gminie Serock. Wśród atrakcji hotelu można wymienić: Lobby Bar, Klub Nocny, Kompleks Basenowy, Pomost i Weekendowe Grillowanie. Jakie atrakcje nie zostały jeszcze wymienione. W sumie jest ich siedem.
Hasło do wpisania w temacie wiadomości: pan-tadeusz

Szczegóły na
regulamin http://www.jezioro.zegrzynskie.pl/pliki/artykuly/136_regulamin_3_lata_jz.pdf